Місто Володимир-Волинський – одне із найстаріших міст України, розташоване на правому березі річки Луги, притоки Західного Бугу. Засноване Великим князем київським Володимиром Святославовичем у 988р., місто декілька століть було економічним і політичним центром південно-західної частини Київської Русі, столицею Волинсько-Галицького князівства. Про нього розповідають давні писемні джерела – "Повість временних літ", "Слово о полку Ігоревім", "Галицько-Волинський літопис" пам'ятки матеріальної культури, археологічні розкопки давніх поселень.
     Далеко за межами Волині місто цінять як таке, що завжди було у вирі політичних подій, сприяло формуванню витоків української нації, внесло помітний вклад в розвиток національної та світової культури. За своєю історичною значущістю воно може позмагатися з Галичем чи Жовквою, Глуховом чи Батурином, навіть Києвом чи Львовом. Місто Володимир-Волинський гостинно запрошує усіх, хто бажає знати його історію, заглибитись у його давні витоки, доторкнутися до величних святинь минувшини й чутливих струн сьогодення.
     У місті створені два туристичні агентства, які надають туристичні послуги у межах Волинської області і всієї України. Пропонуються екскурсії: пішохідні, автобусом та поїздом по м. Володимиру-Волинському, до застави ім. Пархоменка, в музеї ім. Стравінського (м.Устилуг), в м. Луцьк, с. Рокині, Почаїв, Колодяжне, Берестечко, Львів, Київ, Острог (Рівненської обл.), у замки Львівщини. Крім цього можливі закордонні екскурсії – до Польщі (це дозволяє робити прикордонне розташування Володимира – Волинського).
    Цікаві краєзнавчі подорожі для усіх бажаючих проводять екскурсоводи історичного музею /т.(03342)21911/

Відділ культури і туризму виконавчого комітету
Володимир-Волинської міської ради
44700, Волинська область, м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 29
тел. (факс) +38 (03342) 22596, 23568
e-mail: kult@volodymyrrada.gov.ua