Володимир-Волинська дитяча художня школа є державним навчально-виховним закладом, початковою ланкою в системі спеціалізованої мистецької освіти України.

Тут вчать дивитися на життя очима художника, працювати систематично i наполегливо, здатність до самореалізації та самооцінки, гуманістичне відношення до людей природи. Головне завдання школи - зацікавити учня красою оточуючого світу, мистецтвом, навчити його творити i прагнути творчості, виховувати національно свідомих творчих особистостей.

Заснована школа у 1978 році при безпосередній i наполегливій участі місцевого художника Миколи Букатевича i сформована на базі художньої студії при районному будинку культури.

З великим натхненням перші викладачі школи Т. В. Мацьоха, М. П. Кравець на чолі з директором Г. Я. Микитою розпочали навчально-виховну роботу з учнями, виявляючи i розвиваючи юнi таланти.

Сьогодні школі 30 років. Вона пройшла непростий шлях становлення i розвитку. Сформувався колектив викладачів, збагатився педагогічний i творчий досвід, реалізуються ефективні форми і методи виховання. Провідними викладачами школи є Г Я. Микита, І. Ю. Надюкова (завуч школи), О. Й. Свиридова, Л. В. Срiбняк, І. М. Мацюк, В. А. Михалик, Я. В. Михалик, Т. С. Омельченко. Опановують педагогічне мистецтво молоді викладачі А. А. Михалик, С. А. Микита, І. К. Гарголь. Переважна більшість викладачів – колишні випускники школи.

3 1983 року очолює колектив директор школи А. Ф. Михалик з постійними намаганнями створити найбільш сприятливі умови для успішного навчання учнів, творчої педагогічної праці кожного викладача, зміцнити матеріальні основи школи, налагодити зв’язки з іншими мистецькими закладами, проводити активну громадську діяльність,

За період п’ятирічного курсу навчання учні отримують професійну підготовку з основ грамоти малюнка, живопису, станкової та декоративної композиції, скульптури, історії мистецтва. Вони знайомляться з різноманітними графічними та живописними техніками, художнім ткацтвом, розписом тканин, писанкарством, розписом на склі, колажем, паперо-пластикою, аплікацією, круглою та рельєфною ліпкою з глини, пластиліну, пап’є-маше тощо. По закінченню школи випускники отримують свідоцтво про початкову художню освіту, а найбільш обдаровані з них набувають підготовку для вступу у середні i вищі навчальні заклади образотворчого та декоративно-прикладного мистецького спрямування.

З метою активізації творчого мислення учнів, розвитку їх інтелекту викладачі школи спонукають юних художників до участі у різноманітних шкільних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставках i конкурсах. Упродовж останніх років учні школи досягли в цьому значних результатів. “3олоту палітру” з Македонiї на міжнародному конкурсі отримала Ірина Клiцук у 2000 році. В період 2002-2006 років 16 учнів школи нагороджені дипломами з Болгарії. 3 2003 року школа є постійним учасником Всесвітньої виставки дитячого малюнка в Японiї i у 2004 роцi Яна Гонтарук, у 2005 році Iнна Мартинюк, у 2006 році Оля Клачук отримали срiбнi нагороди, у 2007 році Тетяна Карпук отримала золоту нагороду. У Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості його переможцями були Ірина Бакун і Тетяна Провозюк (2003 р.), Оксана Пархомюк (2004 р.), Ірина Надюкова і Артем Нечипорук (2005 р,), Олеся Мiсько і Ольга Штембурська (2006 р.). Має школа відзнаки також і в інших виставках і конкурсах.

За тридцятилітню діяльність школи випущено більше 800 обдарованих учнів. Серед наших випускників є художники, архітектори, дизайнери, мистецтвознавці.

Culture and Tourism Department of the Executive Committee
Volodymyr-Volinskiy's City Council
44700, Volin region, Volodymyr-Volinskiy city, st. Kovelska, 29
phone. (fax) +38 (03342) 22596, 23568
e-mail: kult@volodymyrrada.gov.ua